29.09.2021

Прокуратура домоглась повернення нежитлових приміщень вартістю понад 4 млн грн

Господарським судом Харківської області задоволено позов Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова в інтересах держави до Харківської міської ради, Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради, фізичної особи-підприємця про визнання незаконними та скасування рішень, визнання договору купівлі-продажу недійсним, зобов’язання повернення майна вартістю понад  4 млн грн.

Як повідомив керівник окружної прокуратури Володимир Купріянов, встановлено, що харківський підприємець звернувся до Управління комунального майна з листом, у якому просив дозволити приватизацію нежитлових приміщень загальною площею майже 260 кв.м у житловому будинку в м. Харкові, які на той час перебували у нього в оренді.  При цьому до вказаного листа не було долучено жодних документів, які б надавали право на таку приватизацію.
 
У подальшому між фізичною особою-підприємцем та територіальною громадою м. Харкова в особі Харківської міської ради укладено договір купівлі-продажу шляхом викупу вказаного нерухомого майна.
 
Проте відповідно до чинного законодавства, підприємець за згодою орендодавця за рахунок власних коштів повинен був здійснити поліпшення орендованого майна, чого зроблено не було.
 
Отже, органом  місцевого самоврядування здійснено відчуження нежитлових приміщень загальною площею  майже 260 кв.м в житловому будинку в м. Харкові за відсутності доказів проведення невід’ємних поліпшень орендованого майна за час його оренди чи під час процедури приватизації орендарем.

Порушення порядку приватизації  призвели не тільки до можливих економічних збитків, а позбавили інших зацікавлених фізичних та юридичних осіб можливості придбати комунальне майно на відкритому конкурсі.
 
Рішенням Господарського суду Харківської області від 10.09.2021 позовну заяву окружної прокуратури задоволено у повному обсязі.
 
Довідково: рішення не набрало законної сили, триває строк на апеляційне оскарження.
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури
 
 

кількість переглядів: 1316