23.09.2022

Прокуратура вимагає повернути Харківській міській територіальній громаді нерухомість вартістю майже 1,2 млн грн (ФОТО)

Немишлянською окружною прокуратурою м. Харкова до суду подано позовну заяву в інтересах держави в особі Харківської міської ради до фізичної особи про скасування рішень щодо державної реєстрації прав на нежитлові приміщення та витребування їх на користь Харківської міської територіальної громади.

Встановлено, у лютому 2017 року державним реєстратором за чоловіком зареєстровано право власності на нерухоме майно – нежитлові приміщення площею понад 200 кв. метрів по вул. Чайковська, які належать Харківській міській територіальній громаді. Однак правові підставі для проведення реєстрації права власності були відсутні, а реєстратор своїми діями порушив вимоги ст. ст. 3, 4, 5, 10, 18, 23, 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
 
У результаті з комунальної власності територіальної громади міста вибули приміщення вартістю майже 1,2 млн грн.
 
Порушення законодавства стало підставою для направлення прокуратурою відповідного позову до Київського районного суду м. Харкова.
 
Крім того, до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно державного реєстратора за фактом зловживання повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки інтересам територіальної громади (ч. 3 ст. 365-2 КК України).
 
 

Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 490