25.01.2023

Прокуратура через суд вимагає звільнити водосховище площею 100 га, яке незаконно використовується підприємством для розведення та вилову риби

Дергачівською окружною прокуратурою Харківської області подано до суду позовну заяву в інтересах держави в особі Малоданилівської селищної ради до товариства з обмеженою відповідальністю про відновлення становища, яке існувало до порушення, шляхом звільнення об’єкта водного фонду.

На території Харківського району розташоване Лозовеньківське водосховище площею 100 га. Встановлено, що до переліку користувачів водних біоресурсів, які здійснюють рибогосподарську діяльність, віднесено ТОВ, яке використовує вказаний водний об‘єкт. 
 
Підприємство здійснює рибогосподарську діяльність із штучного розведення, утримання та вирощування водних біоресурсів, зокрема прісноводних риб, а також їх вилов.
 
Проте передача Лозовеньківського водосховища ТОВ селищною радою не погоджувалося, договорів оренди не укладалося. Грошових коштів за користування водним об’єктом від підприємства не надходило.
 
Таким чином, на теперішній час за відсутності будь-яких правовстановлюючих документів та державної реєстрації права власності або оренди у фактичному користуванні ТОВ перебуває вказане водосховище.
 
Крім наведеного, Лозовеньківське водосховище є водосховищем комплексного призначення та призначене для потреб зрошення та риборозведення, а отже, відповідно до ст. 51 Водного кодексу України, взагалі не може бути об'єктом оренди, оскільки у користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб можуть надаватися водосховища, крім водосховищ комплексного призначення.
 
І на цьому порушення підприємства не закінчились. Відповідно до вимог чинного законодавства, користувачі водних біоресурсів щомісяця подають звіт про обсяги добутих (виловлених) водних біоресурсів у паперовому або електронному вигляді територіальному органу Держрибагентства. Вказану звітність підприємство жодного разу не надавало.
 
Численні порушення стали підґрунтям для подання окружною прокуратурою відповідного позову. Прокуратура вимагає відновити становище, яке існувало до порушення, шляхом зобов’язання ТОВ звільнити водний об’єкт.
 
Наразі Господарським судом Харківської області відкрито провадження у справі.
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 563