Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
28.09.2023

Непобудований ТРЦ до Євро-2012: прокуратура вимагає від підприємства повернути земельні ділянки вартістю майже 30 млн грн (ФОТО)

Керівник Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова подав до суду позовну заяву в інтересах держави в особі Харківської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю про розірвання договорів купівлі-продажу та зобов’язання повернути земельні ділянки.

Встановлено, що одним із підприємств м. Харкова в 2010 році придбано у власність п’ять земельних ділянок загальною площею майже 5 га із земель житлової та громадської забудови для будівництва торговельно-розважального центру з офісними приміщеннями та подальшої експлуатації цього об’єкта. Вартість земельних ділянок складає майже 30 млн гривень.
 
Вказані землі знаходяться напроти стадіону «Металіст» та повинні були бути забудованими до 31.12.2011, тобто до проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012». Проте підприємством порушено умови договорів купівлі-продажу землі щодо здійснення забудови земельної ділянки, поліпшення інфраструктури міста та облаштування прилеглої території в передбачені умовами договорів строки. ТОВ навіть не отримано дозвільні документи, які надають право на виконання будівельних робіт, що унеможливлює ефективне використання вказаної земельної ділянки. 
 
Якби підприємством було виконано свої зобов’язання та здійснено будівництво, то гості міста та харків’яни під час чемпіонату з футболу та в подальшому були б повноцінно забезпечені послугами, які надавалися в торгово-розважальному центрі. Це сприяло би додатковому розвитку малого та середнього бізнесу, сплати податків в належному розмірі до місцевого бюджету.
 
На теперішній час за позовом окружної прокуратури Господарським судом Харківської області відкрито провадження у справі.
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 676