Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.02.2024

Засмічення і забруднення земель зі шкодою майже 1,7 млн грн: колишній очільник державного сільгосппідприємства постане перед судом (ФОТО)

Лозівською окружною прокуратурою Харківської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього директора державного сільськогосподарського підприємства за фактом забруднення земель відходами, що створило небезпеку для довкілля (ч. 1 ст. 239 КК України).

 

За даними слідства, у постійному користуванні підприємства перебуває майже 8100 га земель державної форми власності сільськогосподарського призначення. Ці землі розташовані на території Миролюбівського старостинського округу Лозівської територіальної громади.
 
Обвинувачений, який на той момент обіймав посаду директора, починаючи з 2018 року, діючи всупереч вимогам норм законодавства, систематично надавав вказівки підлеглим вивозити гній від життєдіяльності великої рогатої худоби з товарно-молочної ферми на земельну ділянку, яка перебуває в постійному користуванні очолюваного ним підприємства. При цьому жодних дозволів на скид побічних продуктів тваринного походження керівник не мав.
 
Зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях призвело до забруднення та засмічення частини земель, якими користується підприємство, шкідливими речовинами та, як наслідок, неможливість її використання за цільовим призначенням.
 
За результатами дослідження проб грунту Держекоінспекцією у Харківській області встановлено перевищення вмісту забруднюючих речовин по амонію у 2,2 рази, по нітратам у 2,5 разів, по фосфору у 2,6 разів.
 
Це призвело до створення небезпеки для довкілля. Сума шкоди, завданої державі, складає майже 1,7 млн грн.
 
Обвинувальний акт розглядатимуть у Лозівському міськрайонному суді Харківської області.
 
Досудове розслідування та оперативний супровід — Лозівський РВП ГУНП в Харківській області.  
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 431