Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
24.04.2024

«Зливав» інформацію про розташування українських захисників — підприємець з Харкова отримав вирок (ФОТО)

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав винним 44-річного чоловіка в несанкціонованому поширенні в умовах воєнного стану інформації про розташування ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також придбанні, зберіганні та збуті вибухових речовин, вибухових пристроїв та бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 114-2, ч. 1 ст. 263 КК України). Йому призначено покарання у виді 5 років 6 місяців позбавлення волі.

Прокурори довели, що харківський приватний підприємець, який займався збутом сантехніки, у липні минулого року став співпрацювати з ворогом. Чоловік через месенджер «Telegram» передавав російському куратору інформацію про розташування особового складу та військової техніки Сил оборони в Харкові. Ворожий поплічник ставив відповідні позначки на зображеннях мап місцевості і надсилав ці файли представнику рф.
 
Крім того, встановлено, що на виконання завдання куратора харків’янин придбав чотири корпуси ручних гранат, а також підривачі до них. «Покупку» чоловік сховав за місцем роботи — у торгівельному павільйоні одного з місцевих ринків. У подальшому підприємець отримав вказівку передати три гранати в розібраному вигляді особі, яка назве пароль. Оплату за «товар» — бойові припаси — обвинувачений отримав безготівковим платежем на банківську картку.
 
Ще одну гранату підприємець залишив собі і став зберігати її в багажнику власного автомобіля. У вересні минулого року в ході огляду автівки правоохоронці вилучили зазначений бойовий припас і викрили чоловіка. Під час подальших слідчих дій було встановлено факт співпраці підприємця з представником рф.
 
Під час судового розгляду чоловік визнав свою вину.
 
Обвинувальний вирок виніс Орджонікідзевський районний суд м. Харкова. Триває строк на апеляційне оскарження.

 
Досудове розслідування — Управління СБУ в Харківській області.
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури
 

кількість переглядів: 242