Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 

"Слобідський край": Юрій Данильченко: «Повноваження прокуратури змінено, але робота не припиняється»

23.05.2015

Юрій Данильченко: «Повноваження прокуратури змінено, але робота не припиняється»

 Про боротьбу з «перевертнями в погонах» та викриття банди «чорних археологів» розповів читачам «СК» у ході «прямої лінії» прокурор Харківської області Юрій Данильченко.

«Сховала» військовозобов’язаних


– Мене звуть Сергій. У країні зараз складний період, і багато хто використовує його у власних інтересах. Які трапляються в області незаконні оборудки під час мобілізації?


– Мушу зазначити, що органи обласної прокуратури постійно викривають посадових осіб, що порушують законодавство про мобілізацію. Наразі в територіальних органах досудового розслідування перебуває 96 кримінальних проваджень. Щодо керівників юридичних осіб розглядається 12 кримінальних проваджень.


У 2015 році винесено один обвинувальний вирок стосовно керівника сільради, яку засуджено за службову недбалість. Вона має сплатити штраф, також її позбавлено права обіймати певні посади. Якщо точніше, Вовчанським районним судом у лютому поточного року за результатами розгляду кримінального провадження затверджено угоду про визнання провини і призначено узгоджене покарання виконуючої обов’язки голови Нестернянскої сільської ради Інни Чепурушки. Вона має сплатити штраф у розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 4250 грн. Також обвинувачена не матиме права протягом двох років обіймати посаду голови обласних, районних, районних у містах, сільських та селищних рад. Ця чиновниця не організувала своєчасне оповіщення та прибуття 20 військовозобов’язаних жителів села, яких призивали на військову службу, і цим не забезпечила виконання мобілізаційних заходів, передбачених Указом Президента України. Решта кримінальних проваджень знаходиться на розгляді в судах. 


До вас звертається Павло. Нещодавно лунала новина про побиття громадян працівниками міліції. Скажіть, яке покарання загрожує винуватцям?


– Так, 14 травня поточного року до прокуратури Харківської області надійшли матеріали перевірки Дергачівського РВ ГУМВС України в Харківській області за фактом заподіяння співробітниками міліції тілесних ушкоджень двом жителям смт Солоницівка Дергачівського району області.


З дня надходження матеріалів цієї справи до органів обласної прокуратури слідчі намагалися зв’язатися з потерпілими, однак останні відмовлялися давати будь-які свідчення, посилаючись на поганий стан здоров’я. 18 травня постраждалі все ж з’явилися до слідчих на допити.


Вдалося встановити особи працівників міліції, які могли бути причетними до скоєння злочину. Ними виявилися дільничний інспектор та двоє оперуповноважених сектора карного розшуку Дергачівського РВ ГУМВС України в Харківській області. Наразі, у рамках закону виконуються всі необхідні слідчі дії стосовно цієї справи з метою покарання винних і запобігання неправомірним діям у подальшому.

Земля під контролем


– Мене звуть Світлана, я живу у Старому Салтові. Хочу звернути вашу увагу на кількість забудов уздовж лісосмуги та берега річки Сіверський Донець. Виникають великі сумніви у правомірності цих забудов. Чи звертає прокуратура на цю проблему бодай якусь увагу?

– Законом України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року істотно змінено форму реалізації повноважень органів прокуратури. Так, прокурорський нагляд за додержанням і застосуванням законів здійснюється у формі представництва інтересів громадян або держави в суді за наявності підстав, передбачених законодавством. Цим же Законом органи прокуратури позбавлено повноважень щодо проведення перевірок у порядку нагляду. Водночас, робота органів прокуратури області щодо контролю за земельними відносинами не припиняється. З початку року в цій сфері пред’явлено 214 позовів на загальну суму понад 835 млн. грн. З них задоволено 104, на суму понад 113 млн. грн. Площа земель, повернутих у власність держави й територіальних громад, становить понад 300 га. У 2015 році виявлено чимало порушень, незаконного відчуження органами місцевої влади земель лісового фонду для їх подальшої забудови. Як приклад, у 2013 році розпорядженням голови Вовчанської райдержадміністрації громадянам передано у власність для дачного будівництва земельні ділянки ДП «Вовчанське лісове господарство» під виглядом земель рекреаційного призначення.
Прокуратурою області подано 88 позовів до місцевого суду про повернення у власність держави лісових земель загальною площею понад 9 га.


– Доброго дня. Мене звуть Світлана. У нашому дворі стоїть кіоск, і діти із сусідніх дворів частенько купують там пиво й сигарети. Чи боретеся ви з цим якось?


– Відділ захисту прав і свобод дітей прокуратури області вивчив питання щодо накладення стягнень на суб’єкти господарювання, які продавали алкогольні та тютюнові вироби неповнолітнім особам. В окружний адміністративний суд заявлено три позови про позбавлення ліцензій на реалізацію алкогольної та тютюнової продукції суб’єктів, які допускали такі порушення.

Чорних археологів викрито


– Вам телефонує Михайло з Куп’янська. У мене двоє дітей, і я непокоюсь, щоб вони не потрапили «у погану компанію». Чи зменшився останнім часом рівень дитячої злочинності?


– Прокуратура області активізувала діяльність із представництва інтересів дітей і підлітків у судовому порядку. Завдяки вжитим скоординованим заходам органів прокуратури області протягом чотирьох місяців 2015 року в регіоні відбулося зниження рівня підліткової злочинності порівняно з аналогічним періодом минулого року на 11,3 % (зі 124 справ до 110). Проте в деяких районах: у Балаклійському, Барвінківському, Куп’янському, Близнюківському, Золочівському та Первомайському – спостерігається її зростання. На жаль, кількість неповнолітніх, які вчинили кримінальні злочини, зросла на 29 % порівняно з минулим роком: виявлено 93 неповнолітніх злочинців проти 72 у минулому році. При цьому у 2014 році спостерігалося збільшення рівня злочинності серед неповнолітніх на 9,1 %. Цього року органами прокуратури в інтересах неповнолітніх і інтересах держави у сфері охорони дитинства було пред’явлено 51 позов про стягнення понад 1 млн грн, з них розглянуто й задоволено 21, на суму понад 700 тис. грн. Також прокуратурою області було виявлено факти невиплати дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, одноразової державної допомоги по закінченні навчальних закладів. За результатами вивчення проблеми в інтересах дітей у суди подано 18 позовів на суму понад 100 тис. грн.


– Кор: Нещодавно розголосу набула справа про так званих чорних археологів, котрі займалися в області пошуком зброї часів Другої світової війни та збували свої знахідки громадянам. Що наразі відбувається в цій справі?


– Так, дійсно, 15 травня цього року прокуратурою області затверджено та направлено до Харківського районного суду обвинувальний акт стосовно організованої злочинної групи, яка займалася реставрацією і торгівлею зброї. Керівником злочинного товариства виявився 57-річний харків’янин, котрий організував при громадській організації Слобідського козацтва підрозділ «Пошук» – учасники займалося пошуками вогнепальної зброї та вибухових пристроїв у місцях бойових дій, які проходили під час війни.


У злочинне угруповання входили також його син і знайомий. Крім того, до розкопок залучалися ще четверо осіб. Знахідки «умільці» реставрували й доводили до бойової готовності, після чого реалізовували. З липня 2014 по січень 2015 року учасники згаданої організації збули 1200 гвинтівкових патронів до нарізної стрілецької зброї на суму 6000 грн, 32 корпуси гранат, вартістю у 20000 грн, та семизарядний пістолет наган за 5400 грн.


Ватажка злочинної групи було затримано 20 січня під час спроби продати карабін маузер.


У рамках кримінального провадження проведено низку обшуків за місцем проживання кожного з фігурантів. Правоохоронці знайшли спеціальне обладнання для реставрації зброї, майже 2500 патронів, ємності з порохом, 10 корпусів від гранат Ф-1 із загальним вмістом тротилу до 1 кг і два пістолети. Наразі проводиться слідство. Порушникам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Роман Шупенко, «пряму лінію» вів
Джерело: газета "Собідський край" від 23.05.2015 року

кількість переглядів: 1368