Depo.Харків: У прокуратурі розповіли, кого на Харківщині судять заочно

20.03.2017

Процедура заочного судочинства у Харківській області застосована у 37 кримінальних провадженнях

 

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, слідчими органами регіону процедуру спеціального досудового розслідування та заочного судочинства застосовано у 22 провадженнях (19 – слідство СБУ, 3 – слідство поліції).

 

"Основна категорія статей, які передбачають застосування процедури заочного засудження, це - злочини проти основ національної безпеки, корупційного направлення, низка військових правопорушень. Серед фігурантів цих проваджень - учасники терористичної організації так званих "харківських партизанів", громадяни, що вчинили підрив стели Свободи України, банкоматів Приватбанку та інші", - відзначив начальник управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури області Олександр Шевченко.

 

Слідчі прокуратури отримали змогу користуватися цими нормами лише з кінця 2014 року.

 

"У 2016 році внесено додаткові зміни до законодавства і фактично розширено список суб'єктів. Ними стали підозрювані, які з метою ухилення від кримінальної відповідальності переховуються від органів слідства і суду за межами України, на території проведення антитерористичної операції та на тимчасово окупованій території держави. Після цих змін у слідства прокуратури області зросла кількість проваджень, що підпадають під категорію заочного судочинства", - підкреслив начальник управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури області Іван Тарасов.

 

За його даними, слідчими прокуратури регіону отримано дозвіл від суду на спеціальне досудове розслідування у 15 кримінальних провадженнях. Десять з них - вже у цьому році. Крім того, одне з них уже розглянуто та судом ухвалено обвинувальний вирок.

 

У липні 2016 року Комінтернівський районний суд м. Харкова визнав винним 28-річного колишнього інспектора Качанівської виправної колонії № 54 у перевищенні службових повноважень, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.2 ст. 365 КК України). Інспектора засуджено до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки та позбавленням спеціального звання - лейтенант внутрішньої служби.

 

У прес-службі нагадали, що у квітні 2012 року службовці безпідставно застосували до засудженої на той час Юлії Тимошенко фізичне насильство з метою примусової доставки її до лікарні. Внаслідок протиправних дій правоохоронців постраждалій було заподіяно легкі тілесні ушкодження.

 

Тарасов повідомив, що найближчим часом слідчі прокуратури звертатимуться до суду з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування ще в шести кримінальних провадженнях.

 

Джерело: Depo.Харків, 21.03.2017

кількість переглядів: 1046