АТН: Видеофиксация, нарушения прав человека, штат прокуратуры. В Харькове прошло выездное заседание комитета ВР

01.11.2017

01.11.2017

На выездном заседании комитета Верховной Рады, которое прошло сегодня в Харькове, на повестке дня были два главных вопроса. Первое - состоянии правопорядка на территории Харьковской области, выполнение правоохранительными органами и органами исполнительной власти требований Конституции и законов Украины, проблемы и пути решения. Обсуждали также существующие проблемы нарушений прав человека, приводили конкретные примеры в судах, полиции и в местах отбывания наказания.

 

Валерия Лутковська, уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека
Ні для кого не секрет, що мобільні телефони були й будуть у пенітенціарній системі. Що зробив парламент, уже добре, це те що це було легалізовано. Далі питання стосовно належного виконання того, що вирішив парламент. І якщо на сьогоднішній день система не може належним чином виконати закон, то це не проблема закону – це проблема системи.

 

Второй вопрос - проект Закона Украины «О внесении изменений в Закон Украины «О прокуратуре». Со стороны прокуратуры выдвигались предложения об изменениях, которые бы позволили ведомству работать более эффективно.

 

Юрий Данильченко, прокурор Харьковской области
Отже пропоную: надати право генеральному прокурору самостіно визначати штатну чисельність структури та кількість посад в межах бюджетного фінансування, зменшити  строк проходження підготовки кандидатів на посаду прокурора з одного року на шість місяців, додатково визначити орган,  що здійснює дисциплінарне провадження, змінити наявність системи регіональних прокуратур та надати генпрокурору право самостійно визначати структуру в рамках затвердженого бюджетного фінансування.

 

Вспомнили и о резонансном ДТП на Сумской с шестью погибшими и о проблеме видеофиксации на дорогах.

 

Андрей Кожемякин, председатель  Комитета Верховной Рады Украины
Зараз всі знов почали кивати на парламент, та комітет і парламент два роки тому  прийняв закон зміни на КУоАП щодо фото фіксації, давайте зробимо. Але МВС і поліція не робить цього чому? Нема можливості визначитись, який радар кращий і можна його сертифікувати чи ні. А щоб сертифікувати, треба подивитися стандарти, а стандарти повинен затрвердити кабмін. А кабмін не затвердив от і все, і крапка.

 

По результатам работы выездного заседания законопроект о внесении изменений в закон о прокуратуре рекомендовано для принятия.

 

 

Джерело: Новини АТН від 1 листопада 2017 року
Автор: Галина Шподарева

кількість переглядів: 1127