Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 

"Depo. Харків": У Харкові судитимуть колишніх топ-менеджерів банку "Фінанси і кредит"

18.05.2021

У Харкові посадовці банку постануть перед судом за шахрайські оборудки із заставним майном банку

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно керівника відділу банку за ч.4 ст.190 КК (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб) та начальниці управління банку за ч.4 ст.190, ч.4 ст.191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене у великих розмірах).

 

Як розповів керівник місцевої прокуратури Едуард Новіков, встановлено, що керівник відділу одного з банків Харкова, у посадові обов’язки якого входить оцінка та аналіз забезпечення активів, вступив у злочинну змову з начальницею управління цього банку, яке займається примусовим стягненням проблемних активів.

 

 

Зловмисник, видаючи себе за уповноваженого представника банку, не маючи повноважень виступати представником банку в питаннях продажу заставного майна, діючи без відома та за відсутності рішень кредитного комітету та за попередньою змовою з начальницею управління цього ж банку, уклав договір завдатку на суму 20 тис. дол. щодо купівлі нежитлового приміщення (заставного майна банку) загальною площею 720,2 кв.м на одній з вулиць міста та отримав грошові кошти від двох громадян-покупців.

 

Слід зазначити, що згідно договору загальна вартість приміщення складала 170 тис. дол., що суперечило рішенню кредитного комітету. Відповідним рішенням надано дозвіл на реалізацію вищевказаної нежитлової будівлі за ціною не менше ніж 290 тис. дол.

 

Надалі керівник відділу приховав грошові кошти  від фінансового обліку банку та спільно з начальницею управління розпорядився ними на власний розсуд. Також фігурант шахрайських дій не повернув грошові кошти покупцю та не уклав в подальшому договір купівлі-продажу вказаного нежитлового приміщення. Цими діями він спричинив матеріальну шкоду громадянам-покупцям.

 

Разом із цим під час процесу шахрайського продажу заставного майна банку начальниця зазначеного управління вирішила здавати в оренду вказане приміщення одному із покупців за ціною 15 тис. грн на місяць. Будучи службовою особою фінустанови, вона неправомірно уклала договори оренди приміщення та в подальшому отримувала грошові кошти за користування приміщенням у сумі 15 тис. грн щомісячно.

 

Фігурантка шахрайських дій приховала вказані грошові кошти від фінансово-господарського обліку банку, заволоділа та розпорядилась ними на власний розсуд та користь, чим спричинила матеріальну шкоду банку на суму 240 тис. гривень.

 

Під час досудового розслідування відносно підозрюваного керівника відділу банку обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою, з альтернативою внесення застави в розмірі 425 тис. грн, яку він вніс у подальшому. Відносно підозрюваної начальниці управління банку судом обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 750 тис. грн, яку вона теж внесла у подальшому.

 

Фігурантам справи загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

 

Згідно матеріалів справи, чоловік вступив у злочинну змову з начальником управління примусового стягнення проблемних активів Слобожанського регіону АТ "Банк "Фінанси та Кредит", начальником і заступником начальника відділу економічної безпеки по роботі з проблемними активами Управління примусового стягнення проблемних активів Слобожанського регіону АТ "Банк "Фінанси та Кредит".

 

Фігуранти мали намір всупереч інтересам фінансової установи, а також обманюючи покупця, підписати фіктивний договір купівлі-продажу заставного майна банку – нежитлового приміщення площею 720,2 кв.м на проспекті Ювілейному.

 

Начальник відділу оцінки та аналізу забезпечення активів, видаючи себе за уповноваженого представника ПАТ "Банк "Фінанси і Кредит", мав підписати договір завдатку на 20 тис. дол. Гроші учасники групи мали намір приховати від фінансового обліку банку, розпорядитися ними на власний розсуд. Однак при цьому посадовці не планували в подальшому укладати договір купівлі-продажу нежитлової нерухомості, що була в заставі банку.

 

7 липня 2015 року підозрюваний у приміщенні офісу ПАТ "Банк "Фінанси та кредит" на провулку Театральному, 4 в Харкові в кабінеті начальника відділу економічної безпеки по роботі з проблемними активами знаючи, що не має на це права, "у присутності Начальника управління примусового стягнення проблемних активів Слобожанського регіону Центру по роботу з проблемними активами підрозділу "АТ "Банк "Фінанси та Кредит" Шевченко Ірини В`ячеславівни" уклав договір завдатку на 20 тис. дол.

 

Загальна вартість приміщення, згідно договору, становила 170 тис. дол. Однак, згідно попередніх судових рішень, ціна приміщення мала становити не менше 250 тис. дол.

 

Джерело: Depo.Харків від 18.02.2020

кількість переглядів: 473